Poznaj szkołę mistrzów

Poznaj naszą szkołę

Nigdy nie byłeś w naszej szkole? Koniecznie zobacz spacer, w który zabiorą Cię nasi nauczyciele: Ewelina Krycia i Maciek Najwer.

To spacer VR - w czasie oglądania tego wideo możesz rozejrzeć się dookoła i sam odkryć niesamowite wnętrza naszego 100 letniego gmachu szkoły.

Nasza szkoła to DWIE SZKOŁY - Poznaj je!

Technikum nr 5

• nauka trwa 5 lat

• uczysz się przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących

• odbędziesz całomiesięczne praktyki

• po zdaniu egzaminów otrzymasz świadectwo kwalifikacji i tytuł technika

• przygotujesz się do matury z dowolnie wybranych przez siebie przedmiotów

• możesz pójść do pracy lub kontynuować naukę w szkołach wyższych

SZKOŁA BRANŻOWA I stopnia

• nauka trwa 3 lata

• uczysz się przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących

• zatrudniasz się u pracodawcy w danym zawodzie, gdzie odbywasz praktyki 2 lub 3 dni w tygodniu

• po zdaniu egzaminów otrzymasz dyplom kwalifikacji, czyli będziesz wykwalifikowanym kucharzem, mechanikiem czy fryzjerem

• możesz pójść do pracy lub kontynuować naukę w szkole branżowej II stopnia lub w systemie zaocznym i tam przygotować się do zdania matury

nasze kierunki w technikum

• stolarz

• tapicer

zobacz naszą szkołę

Zespół budynków przy ul. J. Wł. Dawida 5-11 we Wrocławiu (Arletiusstrasse 5-11) powstał w latach: 1901-1903 (I etap budowy) i 1907-1909 (II etap budowy), jako Zespół Szkół Ludowych.

Autorami projektu byli wrocławscy architekci: Richard Plüddemann i Karl Klimm. Zespół Szkół Ludowych usytuowany u zbiegu ulic Joannitów i Dawida powstał w tym samym czasie i na wspólnej działce wraz z kompleksem Gimnazjum Św. Elżbiety (dzisiejszy Instytut Pedagogiki i Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego).

Zespół składał się z dwóch budynków, które swoimi elewacjami szczytowymi zwrócone zostały ku ulicy oraz z hali gimnastycznej, umiejscowionej poprzecznie do nich. Projekt neogotyckiego wystroju elewacji, z charakterystycznymi ażurowymi szczytami ryzalitów i osiami okiennymi, ujętymi we wnęki, charakteryzuje się: trójkątną formą szczytów o poziomo odgiętych narożach, prostym zamknięciem otworów okiennych z łukami odciążającymi i uproszczonym, stylizowanym detalem architektonicznym.

Pod koniec II wojny światowej budynek został przeznaczony na szpital i całkowicie opróżniony ze sprzętów. Na skutek działań wojennych uległ też częściowemu zrujnowaniu, jednak nie został całkowicie zniszczony.

Szkoła w liczbach

• ponad 70 lat kształcenia zawodowego