Kim chcesz zostać?

ZAPOTRZEBOWANIE NA RYNKU PRACY

Deficyt pracowników to aktualnie wielkie zmartwienie wielu pracodawców, ale stanowi też wielką szansę dla pracowników. Zdecydowana większość zawodów w których szkolimy od kilku lat nie schodzi z czołówki najbardziej poszukiwanych pracowników na wrocławskim i dolnośląskim rynku zawodów. Sam możesz to sprawdzić korzystając z Barometra Zawodów.

Kliknij w nazwę zawodu, aby zobaczyć co będziesz mógł robić po skończeniu szkoły właśnie w tym zawodzie.

elektromechanik pojazdów samochodowych

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie oceniania stanu technicznego układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych, naprawiania układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych, prowadzenia pojazdów samochodowych.

Wiążesz swoją przyszłość z samochodami? Nie zastanawiaj się dłużej – czekamy na Ciebie!

Mamy dla Ciebie 3 miejsca na tym kierunku!

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie bhp, rysunku technicznego, budowy i zasad działania silników spalinowych, wykonywania pomiarów nadwozi samochodowych, wykonywania zabezpieczeń antykorozyjnych i wiele innych zadań.

Jeżeli zatem lubisz zajmować się samochodami, to jest to zawód dla Ciebie!

Mamy dla Ciebie 3 miejsca na tym kierunku!

mechanik pojazdów samochodowych

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie użytkowania pojazdów samochodowych, diagnozowania pojazdów samochodowych, naprawiania pojazdów samochodowych.

Jeżeli lubisz pracę przy samochodach, nie boisz się brudnych rąk i ciągłego obcowania z nowościami w świecie motoryzacji, to czekamy właśnie na Ciebie!

Mamy dla Ciebie 32 miejsca na tym kierunku!

lakiernik samochodowy

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie przygotowania powierzchni do naniesienia powłok lakierniczych, nanoszenia powłok lakierniczych, wykonania renowacji powierzchni lakierowanej.

Jeżeli lubisz pracę przy samochodach i nie masz problemów z rozróżnianiem kolorów, to jest to wymarzony zawód dla Ciebie!

Mamy dla Ciebie 5 miejsc na tym kierunku!

ZAWODY USŁUGOWE

Po czterech (dla absolwentów gimnazjów) / pięciu (dla absolwentów szkół podstawowych) latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności dotyczące organizowania prac w zakresie przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów do sprzedaży, wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży, prowadzenia działań reklamowych i marketingowych, organizowania i prowadzenia działalności handlowej, zarządzania działalnością handlową przedsiębiorstwa.

Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś / marzyłaś o otwarciu własnego sklepu, to ten zawód da Ci wiedzę konieczną do tego, aby zrealizować to pragnienie!

Mamy dla Ciebie 32 miejsca na tym kierunku!

Po czterech (dla absolwentów gimnazjów) / pięciu (dla absolwentów szkół podstawowych) latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów, wykonywania zabiegów chemicznych włosów, wykonywania strzyżenia włosów, wykonywania stylizacji fryzur, wykonywania projektów fryzur.

Ktoś kiedyś powiedział, że fryzjer to jedyna osoba, przed którą królowa zdejmuje koronę, więc jeżeli nie straszna Ci taka odpowiedzialność, a także jeżeli masz zmysł artystyczny i wprawną rękę, to nie czekaj! Kto wie, może to Ty będziesz kolejnym Cierplikowskim (dowolnej płci!)?

Mamy dla Ciebie 32 miejsca na tym kierunku!

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów, wykonywania zabiegów chemicznych włosów, strzyżenia włosów, a także wykonywania stylizacji fryzur.

Ktoś kiedyś powiedział, że fryzjer to jedyna osoba, przed którą królowa zdejmuje koronę, więc jeżeli nie straszna Ci taka odpowiedzialność, a także jeżeli masz zmysł artystyczny i wprawną rękę, to nie czekaj! Kto wie, może to Ty będziesz kolejnym Cierplikowskim (dowolnej płci!)?

Mamy dla Ciebie 128 miejsc na tym kierunku!

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie konstruowania i modelowania wyrobów odzieżowych, dobierania materiałów i dodatków, obsługiwania maszyn i urządzeń stosowanych podczas wytwarzania wyrobów odzieżowych, wytwarzania wyrobów odzieżowych.

Zawsze marzyłeś / marzyłaś o tym, żeby być drugą Coco Chanel? Samo się nie zrobi! A wybierając ten zawód będziesz o krok bliżej od spełnienia swoich pragnień.

Mamy dla Ciebie 1 miejsce na tym kierunku!

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów do sprzedaży, wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży. Dowiesz się więcej na temat segregowania towarów i wielu innych kwestii.

Jeżeli zawsze byłeś / byłaś dobry / dobra w polecaniu ludziom produktów czy doradzaniu, co warto kupić, a co lepiej sobie darować, to może warto zająć się tym zawodowo?

Mamy dla Ciebie 32 miejsca na tym kierunku!

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie przygotowywania materiałów oraz opracowywania elementów obuwia, wykonywania operacji montażu cholewek, wykonywania operacji związanych z montażem i wykańczaniem obuwia.

Jeżeli w Twojej szafie przeważają buty i do każdych spodni masz odpowiednią parę, to warto rozwinąć się w tym kierunku, a kto wie – może za kilka lat będziesz znany / znana jak Ryłko, Wojas albo Louboutin?

Mamy dla Ciebie 1 miejsce na tym kierunku!

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie wykonywania wyrobów złotniczych i jubilerskich z metali szlachetnych i ich stopów, oprawiania kamieni jubilerskich, wykonywania napraw i przerabiania wyrobów złotniczych i jubilerskich.

Jeżeli jesteś osobą opanowaną i dokładną, która nie boi się wyzwań i lubi „błyskotki”, to jest to wymarzony zawód dla Ciebie. Wyobraź sobie, że to Twoja praca będzie źródłem radości niejednej kobiety!

Mamy dla Ciebie 1 miejsce na tym kierunku!

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie organizowania planu zdjęciowego, rejestrowania obrazu, kopiowania i obróbki obrazu.

Jeżeli zawsze marzyłeś o tym, żeby być świadkiem wielu magicznych chwil, które można uwiecznić na zdjęciu i wywoływać wzruszenia, a także jeżeli masz zmysł artystyczny, to jest to zawód dla Ciebie!

Mamy dla Ciebie 3 miejsca na tym kierunku!

ZAWODY GASTRONOMICZNE

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie obsługiwania maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji wyrobów cukierniczych, sporządzania półproduktów cukierniczych, sporządzania gotowych wyrobów cukierniczych, dekorowania wyrobów cukierniczych.

Wybierając ten zawód, zetkniesz się z pracą cukiernika od tzw. podszewki - zobaczysz, jak tłusty czwartek wygląda od zaplecza ;) Będziesz miał(a) możliwość pokazania swojej artystycznej duszy przy okazji ozdabiania swoich wytworów, a z czasem również wzięcia udziału w kolejnej edycji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz.

Mamy dla Ciebie 32 miejsca na tym kierunku!

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie przechowywania żywności, sporządzania potraw i napojów, wykonywania czynności związanych z ekspedycją potraw i napojów.

Magda Gessler to Twoja idolka? Marzysz o własnej restauracji? A może po prostu lubisz gotować? Chętnie pomożemy Ci w realizacji celów związanych z tym zawodem!

Mamy dla Ciebie 32 miejsca na tym kierunku!

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie przygotowywania surowców do produkcji wyrobów piekarskich, sporządzania półproduktów piekarskich, dzielenia ciasta i kształtowania kęsów na wyroby piekarskie, przeprowadzania rozrostu oraz wypieku pieczywa, obsługiwania maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji wyrobów piekarskich.

Jeżeli lubisz pracować w nocy, a zapach świeżego chleba mógłbyś / mogłabyś wdychać bez przerwy, to jest to wymarzony zawód dla Ciebie!

Mamy dla Ciebie 2 miejsca na tym kierunku!

ZAWODY BUDOWLANE

DEKARZ

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie wykonywania pokryć dachowych i obróbek dekarskich, montażu okien dachowych, świetlików i urządzeń do pozyskiwania energii odnawialnej, wykonywania remontu i rozbiórki pokryć dachowych. Jeżeli zatem nie jest Ci straszna praca „na wysokości”, to śmiało – zapraszamy!

Mamy dla Ciebie 1 miejsca na tym kierunku!

ELEKTRYK

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie montowania i uruchamiania maszyn oraz urządzeń elektrycznych na podstawie dokumentacji technicznej, wykonywania i uruchamiania instalacji elektrycznych, oceniania stanu technicznego maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych po montażu na podstawie pomiarów, montowania układów sterowania, regulacji i zabezpieczeń maszyn oraz urządzeń elektrycznych, montowania i sprawdzania działania środków ochrony przeciwporażeniowej.

Jeżeli dobrze radzisz sobie w pracach wymagających precyzji i chcesz być dla ludzi „światełkiem w ciemności”, to jest to zawód właśnie dla Ciebie!

Mamy dla Ciebie 3 miejsca na tym kierunku!

MURARZ-TYNKARZ

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie wykonywania zapraw murarskich, tynkarskich i mieszanek betonowych, wykonywania murowanych konstrukcji budowlanych, wykonywania tynków wewnętrznych i zewnętrznych, wykonywania remontów i rozbiórki murowanych konstrukcji budowlanych, wykonywania napraw tynków wewnętrznych i zewnętrznych.

Jeżeli w dzieciństwie lubiłeś / lubiłaś wznosić konstrukcje z klocków i do tej pory nic się nie zmieniło, to może pora zacząć robić to „na poważnie” - ten zawód będzie idealny!

Mamy dla Ciebie 1 miejsce na tym kierunku!

MONTER ZABUDOWY

monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie montowania systemów suchej zabudowy, wykonywania robót malarskich, wykonywania robót tapeciarskich, wykonywania robót posadzkarskich, wykonywania robót okładzinowych.

Jeżeli lubisz widzieć efekty swojej pracy, a także uśmiech na twarzy ludzi, którym oddajesz do dyspozycji wyremontowane mieszkanie, to jest to zawód dla Ciebie!

Mamy dla Ciebie 3 miejsca na tym kierunku!

STOLARZ

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie wykonywania wyrobów z drewna i tworzyw drzewnych, wykonywania prac związanych z obsługą oraz konserwacją maszyn i urządzeń stosowanych w stolarstwie, wykonywania napraw, renowacji i konserwacji wyrobów stolarskich.

Jeżeli lubisz pracować z drewnem, jesteś dokładny / dokładna i cierpliwy / cierpliwa, to jest to zawód dla Ciebie!

Mamy dla Ciebie 6 miejsc na tym kierunku!

Po trzech latach nauki w tym zawodzie zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie wykonywania wyrobów tapicerowanych i prac dekoratorskich, wykonywania napraw i renowacji wyrobów tapicerowanych, wykonywania usług tapicerskich.

Jeżeli masz w sobie duszę artysty i zawsze marzyłeś / marzyłaś o nadawaniu meblom lub całym wnętrzom nowego wyglądu, to warto wziąć pod uwagę ten zawód!

Mamy dla Ciebie 1 miejsce na tym kierunku!